1. דף הבית
  2. /
  3. השבחת נכסים
  4. /
  5. בדיקה וניצול זכויות בנייה

בדיקת הזכויות בנכס

בדיקת הזכויות בתב"ע הינו תהליך די פשוט שכל אחד יכול לעשות בעצמו. ניתן בכל אתר של ועדה מקומית להזין את כתובת הנכס או מספר הגוש וחלקה, ולראות את הפרטים על הנכס: שטח המגרש, צפיפות היח"ד/למ"ר שניתן לבנות, אחוזי הבנייה המותרים ועוד זכויות שונות.

בנוסף למסמך המציין את זכויות הבנייה בנכס, יש את מערכת הGIS אשר ממפה כל רשות מקומית ואת זכויות הבניה בכל אזור. החלוקה מגדירה את האזורים למבני מגורים א-ג כאשר א הינו בניה צמודת קרקע, ב' הינו בנייה רוויה וג' הינו בנייה של רבי קומות. כמו כן, מוגדרים שטחים המיועדים למבני ציבור, גנים ציבוריים וכדומה.

חשוב מאוד לבדוק לפני רכישת נכס מה ייעוד הקרקע בסביבת הנכס, שכן זה יכול להשפיע רבות על איכות החיים שלכם (כגון גן ציבוריים כמקום משחק לילדים או מקור רעש, אנטנות סלולריות שיכול להשפיע על הבריאות), ערך הנכס (יכול להיות שממש צמוד לנכס מתוכנן להיבנות קו תחנת רכבת או כביש ראשי – אשר עשויים להעלות או להוריד את ערך הנכס).


קישורים רלוונטיים:

1. איתור תב"ע - https://land.gov.il/Planning/Pages/Taba.aspx

2.  מערכת הGIS - https://www.govmap.gov.il/?c=204000,595000&z=0

3. הדרכה לשימוש במערכת GIS - https://www.youtube.com/watch?v=Ea-TjK3bEUsמציאת שותפים להשבחת נכס

יש לכם מגרש ועפ"י התב"ע הקיימת, אתם רשאים לבנות עוד שני יח"ד על המגרש, ואתם מעוניינים להנות מהרווח שבבניית היח"ד הנוספות על ידי מכירתם או השכרתם.

במקרה ואין בעיות מימון עבור הפרויקט, שאפו! עדיין יש צורך באנשי מקצוע המתאימים לקידום וביצוע פרויקט כזה, על כן, ניתן ליצור קשר ואנו ניתן את השירות הנדרש: ניהול, פיקוח, מהנדסים וכדומה. אנו נעשה את כל המאמצים מצידנו על מנת לקדם את הפרויקט ולהביא אותו לסיום בצורה הטובה ביותר.

אבל מה עושים אם אין לכם את המימון הנדרש על מנת להוציא לפועל את הבנייה?

אין שום סיבה שהמימון יהווה בעיה.
כיום, קרקע מהווה חלק גדול מחישוב העלויות בפרויקט. על כן, אם יש לך קרקע והינך מעוניין לבנות עליו או להשביח אותו - נותרו בעיקר עלויות הבניה תשלומי המיסים השונים.
אנו פועלים על מנת לפתח רשת של יזמים ומשקיעי נדל"ן אשר יכולים לתת מענה לבעיה זו, ולהשלים את החלק החסר כדי להוציא את הפרויקט לפועל. לאחר בדיקת כדאיות ובחינת חלופות שונות, אנו נתחיל בחיפוש אחר מקור המימון והשיטה המוצלחת להוצאת הפרויקט לדרך.


עבור ייעוץ ומידע נוסף, השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם!


* אין לראות מידע זה כמקור ובסיס להשקעות ומומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות אם אין לכם ידע והבנה פיננסית.

צור קשר

תשאירו פרטים ואני נחזור אליכם בהקדם!

טואול - בניית אתרים באינטרנט